Vishay/BCcomponents MBB02070C2672DC100
MBB02070C2672DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2672DC100
Brief Description
RES 26.7K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2672DC100.pdf
Availability of MBB02070C2672DC100
QUANTITY
MBB02070C2672DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2672DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2672DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2672DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2672DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2672DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2672DC100
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 180MHZ 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf