Vishay/BCcomponents MBB02070C2902DC100
MBB02070C2902DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2902DC100
Brief Description
RES 29K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2902DC100.pdf
Availability of MBB02070C2902DC100
QUANTITY
MBB02070C2902DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2902DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2902DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)29k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2902DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2902DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2902DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2902DC100
Crystal 77.5000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/ADJ 3A DDPAK datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 5.2A 24 MOHM TH datasheet.pdf
IC HOT SWAP PWR MGR 14-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V T/H datasheet.pdf
RES 361 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf