Vishay/BCcomponents MBB02070C3502DC100
MBB02070C3502DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3502DC100
Brief Description
RES 35K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3502DC100.pdf
Availability of MBB02070C3502DC100
QUANTITY
MBB02070C3502DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3502DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3502DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)35k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3502DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3502DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3502DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3502DC100
DC/DC CONVERTER 5V 20W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FLUKEVIW FRM W/CBL FOR 8845/8846 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
IC SRL-INTF VFD TUBE DVR 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER TERM BLOCK 1POS 7.62MM datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE CONTROLNET datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 10UF 20% 6.3V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X8R 1210 datasheet.pdf
Connector Socket 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf