Vishay/BCcomponents MBB02070C3830DC100
MBB02070C3830DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3830DC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 383 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3830DC100.pdf
Availability of MBB02070C3830DC100
QUANTITY
MBB02070C3830DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3830DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3830DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3830DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3830DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3830DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3830DC100
MULTI-PAIR 6COND 22AWG RED 1000' datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 50A D2PAK datasheet.pdf
CONN SPRING 22POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A SOT563 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 21POS datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16KV SCREW datasheet.pdf