Vishay/BCcomponents MBB02070C4640FRP00
MBB02070C4640FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4640FRP00
Brief Description
RES 464 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4640FRP00.pdf
Availability of MBB02070C4640FRP00
QUANTITY
MBB02070C4640FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4640FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4640FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4640FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4640FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4640FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C4640FRP00
RES SMD 620 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CABINET STEEL GRAY 8"L X 8.06"W datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 20V 5TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 200W H-37260-2 datasheet.pdf
CABLE ASSY PLUG-IND PLUG RJ45 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf