Vishay/BCcomponents MBB02070C4992FC100
MBB02070C4992FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4992FC100
Brief Description
RES 49.9K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4992FC100.pdf
Availability of MBB02070C4992FC100
QUANTITY
MBB02070C4992FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4992FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4992FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4992FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4992FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4992FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4992FC100
Connector Header 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN BLOCK LOCK 7.62MM 2POS BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE VF/A TELE-GARD 300A 170VDC datasheet.pdf
MOUNTING HARDWARE FOR 280W datasheet.pdf
GUARD BRACKET datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 25NS 48MINIBGA datasheet.pdf
750 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
CAP CER 290PF datasheet.pdf