Vishay/BCcomponents MBB02070C5171DC100
MBB02070C5171DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5171DC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 5.17K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5171DC100.pdf
Availability of MBB02070C5171DC100
QUANTITY
MBB02070C5171DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5171DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5171DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)5.17k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5171DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5171DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5171DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C5171DC100
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 11.75"L X 10.75"W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 866 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER .5A datasheet.pdf
CAP FILM 0.56 UF 10% 630 VDC RAD datasheet.pdf