Vishay/BCcomponents MBB02070C5238FRP00
MBB02070C5238FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5238FRP00
Brief Description
RES 5.23 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5238FRP00.pdf
Availability of MBB02070C5238FRP00
QUANTITY
MBB02070C5238FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5238FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5238FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5238FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5238FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5238FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C5238FRP00
BOX ABS GRAY 6.3"L X 6.3"W datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5 datasheet.pdf
CAP FILM 16UF 10% 300VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 24V datasheet.pdf
16 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
EVAL PLATFORM HIGH SPEED ADC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 0.175A TO92-3 datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS F R/A .318 C/W datasheet.pdf