Vishay/BCcomponents MBB02070C5600FC100
MBB02070C5600FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5600FC100
Brief Description
RES 560 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5600FC100.pdf
Availability of MBB02070C5600FC100
QUANTITY
MBB02070C5600FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5600FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5600FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5600FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5600FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5600FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C5600FC100
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
IC FIFO 2048X18 7-5NS 100BGA datasheet.pdf
SENSOR AIR FLOW AMP 20.0 SLPM datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
BUTT SPLICE NYLAKRIMP (F-764) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf