Vishay/BCcomponents MBB02070C7154FC100
MBB02070C7154FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C7154FC100
Brief Description
RES 7.15M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C7154FC100.pdf
Availability of MBB02070C7154FC100
QUANTITY
MBB02070C7154FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C7154FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C7154FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)7.15M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C7154FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C7154FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C7154FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C7154FC100
CONN HEADER 20POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 5.2V 3.8A HRZ datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 125V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-5 datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 37.0500MHz 30ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SENSOR PRES 150PSI GAUG 12V SMT datasheet.pdf
SWITCH KEY LOCK SPDT datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf