Vishay/BCcomponents MBB02070C7154FRP00
MBB02070C7154FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C7154FRP00
Brief Description
RES 7.15M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C7154FRP00.pdf
Availability of MBB02070C7154FRP00
QUANTITY
MBB02070C7154FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C7154FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C7154FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C7154FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C7154FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C7154FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C7154FRP00
JUMPER-H1503TR/A3049A/X 12" datasheet.pdf
RELAY SOFTSTOP 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
LED 3MM BLUE PNL MNT WATER PROOF datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf