Vishay/BCcomponents MBB02070C7874FRP00
MBB02070C7874FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C7874FRP00
Brief Description
RES 7.87M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C7874FRP00.pdf
Availability of MBB02070C7874FRP00
QUANTITY
MBB02070C7874FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C7874FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C7874FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C7874FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C7874FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C7874FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C7874FRP00
FIXED IND 1MH 500MA 1.65 OHM SMD datasheet.pdf
MOD INLET W/STD FILTER 8A SCREW datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 3.6V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMPAT HS 20SOIC datasheet.pdf
CBL 9POS 0.5MM JMPR TYPE A 2" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
QUICK POLISH CLEAVE BUTTON datasheet.pdf
MOD IR RCVR 40KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 12V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf