Vishay/BCcomponents MBB02070C8201FC100
MBB02070C8201FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C8201FC100
Brief Description
RES 8.2K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C8201FC100.pdf
Availability of MBB02070C8201FC100
QUANTITY
MBB02070C8201FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C8201FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C8201FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C8201FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C8201FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C8201FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C8201FC100
CAP ALUM 5600UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
MOD DIODE SCR 25A 240VAC .250"QC datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 240VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES SMD 25K OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
IC MCU 32KB 8KB RAM 85LGA datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT SKT datasheet.pdf