Vishay/BCcomponents MBB02070C8202FRP00
MBB02070C8202FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C8202FRP00
Brief Description
RES 82K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C8202FRP00.pdf
Availability of MBB02070C8202FRP00
QUANTITY
MBB02070C8202FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C8202FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C8202FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C8202FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C8202FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C8202FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C8202FRP00
RES SMD 2.55KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC PWR INTRFACE SWITCH 30-SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf