Vishay/BCcomponents MBB02070C8250DRP00
MBB02070C8250DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C8250DRP00
Brief Description
RES 825 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C8250DRP00.pdf
Availability of MBB02070C8250DRP00
QUANTITY
MBB02070C8250DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C8250DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C8250DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C8250DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C8250DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C8250DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C8250DRP00
TERM RING VYL 22-18AWG 1/4 datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.31V SOT23-3 datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER H-S 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 60POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC FPGA 125 I/O 160PQFP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 25MA 600 MOHM datasheet.pdf