Vishay/BCcomponents MBB02070C8259FC100
MBB02070C8259FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C8259FC100
Brief Description
RES 82.5 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C8259FC100.pdf
Availability of MBB02070C8259FC100
QUANTITY
MBB02070C8259FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C8259FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C8259FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C8259FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C8259FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C8259FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C8259FC100
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS 35MM DIN RAIL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 25A TO252 datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 1.3KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 5W T18 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 14POS DR LOW P datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf