Vishay/BCcomponents MBB02070D1823DC100
MBB02070D1823DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D1823DC100
Brief Description
RES 182K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D1823DC100.pdf
Availability of MBB02070D1823DC100
QUANTITY
MBB02070D1823DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D1823DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D1823DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D1823DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D1823DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D1823DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D1823DC100
CONN HEADER 60POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf