Vishay/BCcomponents MBB02070D1913DC100
MBB02070D1913DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D1913DC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 191K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D1913DC100.pdf
Availability of MBB02070D1913DC100
QUANTITY
MBB02070D1913DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D1913DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D1913DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D1913DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D1913DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D1913DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D1913DC100
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 4X2SON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf