Vishay/BCcomponents MBB02070D5973DC100
MBB02070D5973DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D5973DC100
Brief Description
RES 597K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D5973DC100.pdf
Availability of MBB02070D5973DC100
QUANTITY
MBB02070D5973DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D5973DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D5973DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)597k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D5973DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D5973DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D5973DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D5973DC100
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 4 SOLID ST 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SCKT datasheet.pdf
PC/104 EXTRACTOR TOOL, METAL datasheet.pdf
CONN PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE SKT datasheet.pdf