Vishay/BCcomponents MBB0207CC7509FC100
MBB0207CC7509FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC7509FC100
Brief Description
RES 75 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC7509FC100.pdf
Availability of MBB0207CC7509FC100
QUANTITY
MBB0207CC7509FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC7509FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC7509FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC7509FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC7509FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC7509FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC7509FC100
IC XDCP 100TAP 100K 3WIRE 8TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
COIL CHOKE 27MH 0.4A VERT datasheet.pdf
RING LUG NON-INSUL 16 MM M6 datasheet.pdf
RES 348K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 26AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf