GeneSiC Semiconductor MBR200150CTR
MBR200150CTR picture photo
Mfg. Part Number
MBR200150CTR
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MOD SCHOTTKY 150V 200A CA
Datasheet Download
MBR200150CTR.pdf
Availability of MBR200150CTR
QUANTITY
MBR200150CTR Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR200150CTR
Internal Part NumberEIS-MBR200150CTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR200150CTR
Related LinksMBR200, MBR200150CTR Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR200150CTR Details Description
Related parts for MBR200150CTR
IC DSP CONTROLLER 32BIT 240MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 4BIT 16-DQFN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.32 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES 920K OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf