Vishay Semiconductor/Diodes Division MBRB30H100CTHE3/45
MBRB30H100CTHE3/45 picture photo
Mfg. Part Number
MBRB30H100CTHE3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263
Datasheet Download
MBRB30H100CTHE3/45.pdf
Availability of MBRB30H100CTHE3/45
QUANTITY
MBRB30H100CTHE3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRB30H100CTHE3/45
Internal Part NumberEIS-MBRB30H100CTHE3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If820mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRB30H100CTHE3/45
MBRB30H100CTHE3/45 Details Description
Related parts for MBRB30H100CTHE3/45
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 10K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf