ON Semiconductor MC100ELT20DR2G
MC100ELT20DR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC100ELT20DR2G
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC XLATOR TTL-DIFF PECL 8-SOIC
Datasheet Download
MC100ELT20DR2G.pdf
Availability of MC100ELT20DR2G
QUANTITY
MC100ELT20DR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100ELT20DR2G
Internal Part NumberEIS-MC100ELT20DR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100ELT
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL
Output SignalPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100ELT20DR2G
Related LinksMC100EL, MC100ELT20DR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100ELT20DR2G Details Description
Related parts for MC100ELT20DR2G
RES SMD 7.32M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf