ON Semiconductor MC100EP11MNTAG
MC100EP11MNTAG picture photo
Mfg. Part Number
MC100EP11MNTAG
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8DFN
Datasheet Download
MC100EP11MNTAG.pdf
Availability of MC100EP11MNTAG
QUANTITY
MC100EP11MNTAG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EP11MNTAG
Internal Part NumberEIS-MC100EP11MNTAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLead Finish/BOM Update 10/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputECL, PECL
OutputECL, PECL
Frequency - Max3GHz
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EP11MNTAG
Related LinksMC100EP, MC100EP11MNTAG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EP11MNTAG Details Description
Related parts for MC100EP11MNTAG
RES SMD 237 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RCVR/EQLZR DIFF 150MHZ 16QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 12POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
THYRISTOR 200V 150A SMA datasheet.pdf
HS HERMETICALLY SEALED BASIC SW datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf