ON Semiconductor MC10EL89DR2G
MC10EL89DR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC10EL89DR2G
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC DRIVER COAX CBL 5V ECL 8-SOIC
Datasheet Download
MC10EL89DR2G.pdf
Availability of MC10EL89DR2G
QUANTITY
MC10EL89DR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EL89DR2G
Internal Part NumberEIS-MC10EL89DR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDriver
Protocol-
Number of Drivers/Receivers1/0
Duplex-
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EL89DR2G
Related LinksMC10EL, MC10EL89DR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EL89DR2G Details Description
Related parts for MC10EL89DR2G
RES SMD 49.9KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A TO-220AB datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
RES 820K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2312 datasheet.pdf