NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC10XS4200FK
MC10XS4200FK picture photo
Mfg. Part Number
MC10XS4200FK
Brief Description
IC SW HIGH SIDE 24V DUAL 23PQFN
Datasheet Download
MC10XS4200FK.pdf
Availability of MC10XS4200FK
QUANTITY
MC10XS4200FK Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10XS4200FK
Internal Part NumberEIS-MC10XS4200FK
Standard Package840
Series-
PackagingTray
InterfaceSPI
Voltage - Load8 V ~ 36 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 5.5 V
Current - Output (Max)6A
Rds On (Typ)10 mOhm (Max)
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10XS4200FK
MC10XS4200FK Details Description
Related parts for MC10XS4200FK
IC MONITOR DUAL SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 300MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 15MM 1-8AWG datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CABLE 3COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS DUAL 0.5MM SMD datasheet.pdf