Vishay/Dale TNPW120631R6BETA
TNPW120631R6BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120631R6BETA
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120631R6BETA.pdf
Availability of TNPW120631R6BETA
QUANTITY
TNPW120631R6BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120631R6BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120631R6BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)