Cornell Dubilier Electronics MC12FA111G-TF
MC12FA111G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA111G-TF
Brief Description
CAP MICA 110PF 2% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA111G-TF.pdf
Availability of MC12FA111G-TF
QUANTITY
MC12FA111G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA111G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA111G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA111G-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA111G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA111G-TF Details Description
Related parts for MC12FA111G-TF
HEADER OPEN SLOTTED .400 20POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC PROGRAMMABLE ARRAY 16SOIC datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
RES 374 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
CONN PLG 2P GRY W/LG BCK SL ASSY datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf