Cornell Dubilier Electronics MC12FA431F-TF
MC12FA431F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA431F-TF
Brief Description
CAP MICA 430PF 1% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA431F-TF.pdf
Availability of MC12FA431F-TF
QUANTITY
MC12FA431F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA431F-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA431F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA431F-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA431F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA431F-TF Details Description
Related parts for MC12FA431F-TF
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX datasheet.pdf
VARISTOR 324V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
SHIELD CONNECTION TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
BPF CERAMIC EIA 5.4GHZ 0805 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf