Cornell Dubilier Electronics MC12FD470J-TF
MC12FD470J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD470J-TF
Brief Description
CAP MICA 47PF 5% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD470J-TF.pdf
Availability of MC12FD470J-TF
QUANTITY
MC12FD470J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD470J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FD470J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD470J-TF
Related LinksMC12FD, MC12FD470J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD470J-TF Details Description
Related parts for MC12FD470J-TF
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 8SOPWR datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 100KHZ 8SO datasheet.pdf
IC DRVR MOSF 2CH SYC BUCK 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PIN SIZE #12 CRIMP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN +/-5V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
MINI-DIN 7P FML SHLD W/ FERRITE datasheet.pdf
FERRITE CORE PM 315NH N27 datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 620 OHM 25W 5% RADIAL datasheet.pdf