NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC7448HX867NC
MC7448HX867NC picture photo
Mfg. Part Number
MC7448HX867NC
Brief Description
IC MPU MPC74XX 867MHZ 360FCCBGA
Datasheet Download
MC7448HX867NC.pdf
Availability of MC7448HX867NC
QUANTITY
MC7448HX867NC Order Process
Ship out your order
Specifications of MC7448HX867NC
Internal Part NumberEIS-MC7448HX867NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed867MHz
USB-
Voltage - I/O1.5V, 1.8V, 2.5V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case360-BCBGA, FCCBGA
Supplier Device Package360-FCCBGA (25x25)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC7448HX867NC
MC7448HX867NC Details Description
Related parts for MC7448HX867NC
RES SMD 365K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 232K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
2250 28 225028 datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 85MM datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf