NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC8641DHX1250HE
MC8641DHX1250HE picture photo
Mfg. Part Number
MC8641DHX1250HE
Brief Description
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 1023BGA
Datasheet Download
MC8641DHX1250HE.pdf
Availability of MC8641DHX1250HE
QUANTITY
MC8641DHX1250HE Order Process
Ship out your order
Specifications of MC8641DHX1250HE
Internal Part NumberEIS-MC8641DHX1250HE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMPC86xx
PackagingTray
Core ProcessorPowerPC e600
Number of Cores/Bus Width2 Core, 32-Bit
Speed1.25GHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V, 3.3V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case1023-BCBGA, FCCBGA
Supplier Device Package1023-FCCBGA (33x33)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC8641DHX1250HE
MC8641DHX1250HE Details Description
Related parts for MC8641DHX1250HE
BACKSHELL DB25 BLK PLASTIC 3WAY datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 75MM datasheet.pdf
IC FLIP-FLOP D POS-EDGE XSON8U datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO-214AB datasheet.pdf
CONN RCPT MALE M8 4POS STRT WIRE datasheet.pdf