NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC8641DVU1333JC
MC8641DVU1333JC picture photo
Mfg. Part Number
MC8641DVU1333JC
Brief Description
IC MPU MPC86XX 1.333GHZ 1023BGA
Datasheet Download
MC8641DVU1333JC.pdf
Availability of MC8641DVU1333JC
QUANTITY
MC8641DVU1333JC Order Process
Ship out your order
Specifications of MC8641DVU1333JC
Internal Part NumberEIS-MC8641DVU1333JC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Core ProcessorPowerPC e600
Number of Cores/Bus Width2 Core, 32-Bit
Speed1.333GHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V, 3.3V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case1023-BCBGA, FCCBGA
Supplier Device Package1023-FCCBGA (33x33)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC8641DVU1333JC
MC8641DVU1333JC Details Description
Related parts for MC8641DVU1333JC
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
CONN JACK-JACK BULKHEAD RCA GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 16-SOIC datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 30A 125V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16 16S datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf