Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED681J-F
MCM01-001ED681J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED681J-F
Brief Description
CAP MICA 680PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED681J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED681J-F
QUANTITY
MCM01-001ED681J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED681J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED681J-F
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED681J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED681J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED681J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED681J-F
CERAMIC RESONATOR 6.506 MHZ datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
SIDAC 140-170V 1A DO15 datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 119.28VC AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CTX50 RECPT TERM S-GRIP D-WIND datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 58MA 13.8 OHM SMD datasheet.pdf