Cornell Dubilier Electronics MCM01-009CD150J-F
MCM01-009CD150J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009CD150J-F
Brief Description
CAP MICA 15PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009CD150J-F.pdf
Availability of MCM01-009CD150J-F
QUANTITY
MCM01-009CD150J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009CD150J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-009CD150J-F
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialMica
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009CD150J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-009CD150J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009CD150J-F Details Description
Related parts for MCM01-009CD150J-F
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 32POS datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 46 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 220V datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf