Cornell Dubilier Electronics MCM01-009DD250J-F
MCM01-009DD250J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-009DD250J-F
Brief Description
CAP MICA 25PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-009DD250J-F.pdf
Availability of MCM01-009DD250J-F
QUANTITY
MCM01-009DD250J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-009DD250J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-009DD250J-F
PackagingBulk
Capacitance25pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-009DD250J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-009DD250J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-009DD250J-F Details Description
Related parts for MCM01-009DD250J-F
IC PLD 10MC 20NS 24SOIC datasheet.pdf
LED 5MM VERT HIEFF DIFF ORG PCMT datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN RF BIPO VHF 6LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 109VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 84POS datasheet.pdf