Rohm Semiconductor MCR004YZPF1103
MCR004YZPF1103 picture photo
Mfg. Part Number
MCR004YZPF1103
Brief Description
RES SMD 110K OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
MCR004YZPF1103.pdf
Availability of MCR004YZPF1103
QUANTITY
MCR004YZPF1103 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR004YZPF1103
Internal Part NumberEIS-MCR004YZPF1103
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR004YZPF1103
Related LinksMCR004Y, MCR004YZPF1103 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR004YZPF1103 Details Description
Related parts for MCR004YZPF1103
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 230MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
2X20 CHR BACKLIT LCD 24VDC PWR datasheet.pdf
25P BLACK PLASTIC HOOD TOP & SID datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
TSOP-66 II TO DIP-66 SMT ADAPTER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC datasheet.pdf