Rohm Semiconductor MCR03ERTF22R1
MCR03ERTF22R1 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03ERTF22R1
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03ERTF22R1.pdf
Availability of MCR03ERTF22R1
QUANTITY
MCR03ERTF22R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03ERTF22R1
Internal Part NumberEIS-MCR03ERTF22R1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03ERTF22R1
Related LinksMCR03E, MCR03ERTF22R1 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03ERTF22R1 Details Description
Related parts for MCR03ERTF22R1
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 3MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A POWERMITE datasheet.pdf