Rohm Semiconductor MCR10ERTF1910
MCR10ERTF1910 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF1910
Brief Description
RES SMD 191 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF1910.pdf
Availability of MCR10ERTF1910
QUANTITY
MCR10ERTF1910 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF1910
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF1910
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF1910
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF1910 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF1910 Details Description
Related parts for MCR10ERTF1910
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
TXRX 9XSTREAM 100MW 9600BPS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO204AL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V T/H datasheet.pdf