Rohm Semiconductor MCR10ERTJ681
MCR10ERTJ681 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTJ681
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTJ681.pdf
Availability of MCR10ERTJ681
QUANTITY
MCR10ERTJ681 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTJ681
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTJ681
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTJ681
Related LinksMCR10E, MCR10ERTJ681 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTJ681 Details Description
Related parts for MCR10ERTJ681
AC/DC CONVERTER 24V 1000W datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.7PF 25V 0603 datasheet.pdf
IC ESD/EMI SLP1510N6 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.7V 0.35A 5DSBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 120W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf