Rohm Semiconductor MCR10EZPF1214
MCR10EZPF1214 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF1214
Brief Description
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF1214.pdf
Availability of MCR10EZPF1214
QUANTITY
MCR10EZPF1214 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF1214
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF1214
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF1214
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF1214 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF1214 Details Description
Related parts for MCR10EZPF1214
RES 0.0 OHM 1/6W JUMP AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 48A IN LINE datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 115 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf