Rohm Semiconductor MCR10EZPF8452
MCR10EZPF8452 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF8452
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF8452.pdf
Availability of MCR10EZPF8452
QUANTITY
MCR10EZPF8452 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF8452
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF8452
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF8452
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF8452 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF8452 Details Description
Related parts for MCR10EZPF8452
MOSFET N-CH 40V 12.4A 8-SOIC datasheet.pdf
GDT 2000V 500V THROUGH HOLE datasheet.pdf