Rohm Semiconductor MCR25JZHF1270
MCR25JZHF1270 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1270
Brief Description
RES SMD 127 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1270.pdf
Availability of MCR25JZHF1270
QUANTITY
MCR25JZHF1270 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1270
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1270
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1270
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1270 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1270 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1270
CONN HEADER 11POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADSL CPE LINE DVR 275MA 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
MAT FLOOR 3LAYER ESD GRAY 4'X50' datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 800MA 860 MOHM TH datasheet.pdf