Rohm Semiconductor MCR25JZHF3011
MCR25JZHF3011 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF3011
Brief Description
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF3011.pdf
Availability of MCR25JZHF3011
QUANTITY
MCR25JZHF3011 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF3011
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF3011
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF3011
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF3011 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF3011 Details Description
Related parts for MCR25JZHF3011
CABLE 3COND 22AWG GRAY 500' datasheet.pdf
IC SUPERVSR MPU 4.4V ADJ 16TSSOP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2.5KV NP0 2325 datasheet.pdf
FLAT 50CM THRU-BEAM L-ON NPN 5M datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT YAGI 12ELEM 450-470MHZ GOLD datasheet.pdf
STD SIZE ROTARY/POWER RATED datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 600V 6A DPAK datasheet.pdf