Rohm Semiconductor MCR25JZHJ823
MCR25JZHJ823 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ823
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ823.pdf
Availability of MCR25JZHJ823
QUANTITY
MCR25JZHJ823 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ823
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ823
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ823
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ823 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ823 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ823
RES SMD 750 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
JFET N-CH 225MW SOT23 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.31V 6-UDFN datasheet.pdf
IC LAMP BALLAST CONTROLR 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 38MM datasheet.pdf