Rohm Semiconductor MCR50JZHJ221
MCR50JZHJ221 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHJ221
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHJ221.pdf
Availability of MCR50JZHJ221
QUANTITY
MCR50JZHJ221 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHJ221
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHJ221
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHJ221
Related LinksMCR50J, MCR50JZHJ221 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHJ221 Details Description
Related parts for MCR50JZHJ221
CONN EDGECARD 26POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES 3.28K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
MAGJACK GIG PDJACK 1X1 CLASS 2 datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
TV 6C 6#20 SKT RECP datasheet.pdf
TV 41C 41#20 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 50 V datasheet.pdf