Vishay/BCcomponents MCS04020C2203FE000
MCS04020C2203FE000 picture photo
Mfg. Part Number
MCS04020C2203FE000
Brief Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
MCS04020C2203FE000.pdf
Availability of MCS04020C2203FE000
QUANTITY
MCS04020C2203FE000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS04020C2203FE000
Internal Part NumberEIS-MCS04020C2203FE000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.015" (0.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS04020C2203FE000
Related LinksMCS04020C, MCS04020C2203FE000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCS04020C2203FE000 Details Description
Related parts for MCS04020C2203FE000
REGULATOR 5.10V HORIZONTAL datasheet.pdf
IC MPU I186 13MHZ 100SQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED BRIDGE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 260W TO3PL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf