Vishay/BCcomponents MCS04020C3480FE000
MCS04020C3480FE000 picture photo
Mfg. Part Number
MCS04020C3480FE000
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
MCS04020C3480FE000.pdf
Availability of MCS04020C3480FE000
QUANTITY
MCS04020C3480FE000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS04020C3480FE000
Internal Part NumberEIS-MCS04020C3480FE000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.015" (0.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS04020C3480FE000
Related LinksMCS04020C, MCS04020C3480FE000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCS04020C3480FE000 Details Description
Related parts for MCS04020C3480FE000
CAP PUSHBUTTON BULLET BLACK datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 45NS 32PLCC datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 22MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE A 110POS datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .050 THRUHL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 82UH SMD datasheet.pdf