Vishay/BCcomponents MCS04020C4123FE000
MCS04020C4123FE000 picture photo
Mfg. Part Number
MCS04020C4123FE000
Brief Description
RES SMD 412K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
MCS04020C4123FE000.pdf
Availability of MCS04020C4123FE000
QUANTITY
MCS04020C4123FE000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS04020C4123FE000
Internal Part NumberEIS-MCS04020C4123FE000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.015" (0.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS04020C4123FE000
Related LinksMCS04020C, MCS04020C4123FE000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCS04020C4123FE000 Details Description
Related parts for MCS04020C4123FE000
RES SMD 562K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL W/DISCRETE INTERFACE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RECPT 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 777 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
QUICK DISCONNECT STANDARD CONN datasheet.pdf
RES 604 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf