Vishay/BCcomponents MCS04020C6343FE000
MCS04020C6343FE000 picture photo
Mfg. Part Number
MCS04020C6343FE000
Brief Description
RES SMD 634K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
MCS04020C6343FE000.pdf
Availability of MCS04020C6343FE000
QUANTITY
MCS04020C6343FE000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS04020C6343FE000
Internal Part NumberEIS-MCS04020C6343FE000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.015" (0.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS04020C6343FE000
Related LinksMCS04020C, MCS04020C6343FE000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCS04020C6343FE000 Details Description
Related parts for MCS04020C6343FE000
SENSOR DIFF PRESS 7.25PSI MAX datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 442K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 8COND 14' PRE-CUT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 760MA 83 MOHM datasheet.pdf
SNSW SPNO TERMINALS AT 30 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT datasheet.pdf
POWER CORD IEC 4' GRAY datasheet.pdf
MICRO 21C S 12" YEL JACKP NI datasheet.pdf
Crystal 12.3520MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C COTS Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf